(Source: tastefullyoffensive, via letsmakeloaf)

vinebox:

shouldnt:

SHE IS REAL

SHE IS REAL

(via cassandracroft)

stuckwithyoutubers:


Lucy Knisley [website | tumblr | twitter]

i would probably just end up like

and that can’t be healthy

stuckwithyoutubers:

Lucy Knisley [website | tumblr | twitter]

i would probably just end up like

image

and that can’t be healthy

(via thefrogman)

omarnorthtower:

andronian:

jimcrakindandy:

boynerdramblings:

shitweed:

dingoinnuendo:

do you ever just stop and realize how much pokemon has grown

image

image

like wow it just really amazes me

well i mean 

image

image

pokemon isnt the best example

image

image

image

image

image

image

goddammit megaman

(Source: jackwhynand, via drpepper-queen)

crusherccme:

found this gem in the 1996 Cornell Women’s Handbook. it’s what to say when a guy tries to get out of using a condom

crusherccme:

found this gem in the 1996 Cornell Women’s Handbook. it’s what to say when a guy tries to get out of using a condom

(via hello-samantha)

FILED UNDER: JOKES I DIDN’T UNDERSTAND AS A CHILD

(Source: wheelchair-warrior, via misterrailbandit)

frontier-heart:

graceespooks:

OH MY GOD

*rushes to the polls*

(Source: catbushandludicrous, via yaritzalikeszombies)

(Source: jasonttodd, via liamdryden)

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

(via yeougateungijibae)